2441/1202
Kamevedhæng af 12 kt. guld prydet med udskåret kame. Vægt ca. 12,5 g. B. 3,9 cm. L. inkl. øsken 5,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering