2044/319
Stort kandisskrin af presset glas, montering af forniklet messing med kuglelukning. Mærket B. 20. årh. H. 11. L. 22. B. 13.
Kugle mangler på montering. Slitage på fornikling. Mindre kanthak/stødmærker på kanten af lågen.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag