2425/53
Charles Georges Ferville-Suan (1847 -1925)
Fransk bordur af forgyldt bronze på fod af hvid marmor, hvid emalje urskive. Figuren signeret i støbningen 'Ferville-Suan'. Første halvdel af det 20. årh. H. 39 cm. W. 34 cm. D. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag
17 bud
899453 | ||
274699 | ||
899453 | ||
274699 (Autobud) | ||
899453 | ||
274699 | ||
899453 | ||
274699 | ||
1003 (Autobud) | ||
274699 | ||
1003 | ||
938938 (Autobud) | ||
1003 | ||
938938 | ||
1003 (Autobud) | ||
938938 | ||
1003 |