2425/​53

Charles Georges Ferville-Suan (1847 -1925)

Fransk bordur af forgyldt bronze på fod af hvid marmor, hvid emalje urskive. Figuren signeret i støbningen 'Ferville-Suan'. Første halvdel af det 20. årh. H. 39 cm. W. 34 cm. D. 18 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

17 bud

899453 6.500 DKK
274699 6.000 DKK
899453 5.500 DKK
274699 (Autobud) 5.000 DKK
899453 5.000 DKK
274699 4.800 DKK
899453 4.600 DKK
274699 4.400 DKK
1003 (Autobud) 4.200 DKK
274699 4.000 DKK
1003 3.800 DKK
938938 (Autobud) 3.600 DKK
1003 3.600 DKK
938938 3.400 DKK
1003 (Autobud) 3.200 DKK
938938 3.200 DKK
1003 3.000 DKK