Ubekendt maler, 19. årh.s midte
Portræt af en herre med kindskæg iført sort jakke, høj hvid krave og kravat. Usigneret. Olie på lærred. 56×44,5.
Nogle retoucheringer. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020