1850/645
Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022)
Udstillingsplakat fra Nordjyllands Kunstmuseum, 1973. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 80×55. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag