2438/​168

A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)

Parti Bagsværd Sø med en pige gående langs vejen med frisk mælk. Usigneret. Betegnet på bagsiden Malet af A. Andersen-Lundby. Olie på lærred. 32×45,5.

Mindre retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

14 bud

1164596 2.200 DKK
804820 2.100 DKK
800115 (Autobud) 2.000 DKK
804820 1.950 DKK
800115 (Autobud) 1.900 DKK
804820 1.850 DKK
800115 1.800 DKK
1164596 1.750 DKK
800115 (Autobud) 1.700 DKK
1164596 1.700 DKK
800115 1.650 DKK
1164596 1.600 DKK
800115 1.550 DKK
1164596 1.500 DKK