2050/934
Dansk design
Væglampe af teak og messing med justérbar skærm af papirgarn, afbryder ved fatningshus. Ca. 1950'erne. H. 37. D. 67.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud