1816/143
Victor Brockdorff (f. Frederiksberg 1911, d. Gentofte 1992)
Landskabsparti fra Oppe Sundby, Frederikssund. Sign. Victor Brockdorff -43. Olie på lærred. 65,5×81,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 16. april 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud