1926/53
Ubekendte malere, 19. årh.
En samling af syv miniatureportrætter forestillende fire damer og tre herrer, monterede i seks rammer. Usigneret. Gouache på ben. Lysmål fra 5,5×5,5 til 8×6. (6).
Minimal aldersrelateret slitage. Undersøgt i rammer.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud