2449/​873

Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. )

Cirkulært sofabord af delvist hvidmalet eg, med underliggende hylde. Udført hos Otto Færge. 1940'erne. H. 50. Diam. 75.

Litteratur: Bygge og Bo, 1946.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere hvidmalet. Ene ben med afslag.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?