2123/324
Russisk ikon med fremstilling af Jesus barnet som holdes af Gudsmoderen. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×26,5.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud