1812/765
Georg Jensen (d. 1935)
Kandisskål af sterlingsølv smedet med blomsterknopper. Stemplet Georg Jensen Silversmiths Ltd. Engelske import stempler. Dessin 235 B. Vægt ca. 170 gr. H. 10.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud