12147/22
Bordlampe af messing med justerbar stamme og skærm. Foden med trykafbryder. Fremstillet hos Gecos, Tyskland. 1940'erne. H. 42.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud