2144/741
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kastrup bænk”. To-personers sofabænk med stel af stål, betrukket med sort skind. Model CH 402. Udført hos Carl Hansen & Søn. L. 124.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|