2108/807
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Konferencebord af mahogni med to tillægsplader. Udført og mærket hos PP Møbler. Bord: H. 74,5. L. 230. B. 125. Tillægsgplade: H. 2,5. L. 71,5. B. 125. (5)
To ekstra ben, samt to tillægsplader medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med skjolder, ridser samt mærker. Tillægsplader med skruehuller.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud