2014/208
Ubekendt maler, 18. - 19. årh.
Marine med et sejlskib i flammer. Usigneret. Olie på træ. 26×35.
Mindre krakeleringer, retoucheringer og ridser langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag