2447/​111

Et par gustavianske stager af forgyldt træ og metaltråd, hver til tre lys. På firsidede baser af marmor. 18. årh.s slutning. H. 27 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

999663 1.550 DKK
912868 1.500 DKK