1517/​1602

Fransk Napoleon III kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje med blå romer og arabertal. Signeret Boulay à Châteaudun. 19. årh. H. 27. B. 29. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangler.

Varia, 23. april 2015

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK