1517/1602
Fransk Napoleon III kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje med blå romer og arabertal. Signeret Boulay à Châteaudun. 19. årh. H. 27. B. 29. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangler.
Varia, 23. april 2015
Vurdering
Hammerslag