12004/6
“Tobak” reklameplakat. Usign. Designet af Sikker Hansen, 1955. Litografi i farver. 85×61. Uindrammet.
Huller i hjørnerne efter tegnstifter og en lille revne nederst på plakaten.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag