2103/94
Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)
Et par børneportrætter af Thorkild Petersen og Jenny Petersen. Sign. Hein, 1910. Olie på lærred. 24,5×20. (2)
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud