1948/874
Dansk design
Et par væglamper af messing, hver med tre blus. 1960'erne. H. 32. B. 41. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte minimale buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag