2116/177
Et par nyrokoko rammer af forgyldt udskåret træ og gips. Med tryk efter Mercier og Morelli. Ydre mål 53×43. Indre mål 42×32. (2).
Mindre krakeleringer og enkelte små afslag. Mindre aldersslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag