2016/124
Nathaniel Dance, efter
Skovparti med to brødre. Kobberstik. Bladstørrelse 50×35.
Proveniens: Louis Foghts samling.
Papiret er gulnet. Beskåret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag