Anders Kirkegaard (f. Holstebro 1946, d. Hundested 2024)
“Lille himmel (Øjet)”. Sign. på bagsiden monogram 96. Olie på lærred. 36×48 og “Himmel”. Sign. på bagsiden monogram 97. Olie på lærred. 29×33. Begge uindrammede. (2)
På mindste værk (Himmel) er lærred lettere bulet og med nogle krakeleringer. Det store god stand.
816247 |