1846/​669

Göran Wärff, m.fl. (f. 1933)

Anna Ehrner, m.fl. (f. Stockholm 1948)

Otte dele kunstglas af klart samt polykromt glas. Bestående af fire vaser, tre skåle samt én opsats. Delvist sign. Udført hos Orrefors og Kosta Boda, Sverige. H. 6,5–57. Skåle Diam. 15,5–20. (8)

Almindelig patina, herunder nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. november 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK