1846/669
Göran Wärff, m.fl. (f. 1933)
Anna Ehrner, m.fl. (f. Stockholm 1948)
Otte dele kunstglas af klart samt polykromt glas. Bestående af fire vaser, tre skåle samt én opsats. Delvist sign. Udført hos Orrefors og Kosta Boda, Sverige. H. 6,5–57. Skåle Diam. 15,5–20. (8)
Almindelig patina, herunder nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag