1510/1700
Ubekendte kunstnere, 19. årh.
Amor og Psyche, pige med blomster og putto på sokkel. Tre skulpturer af patineret bronze, de to på baser af broget marmor. Den sign. Louis Bertaux Paris, én utydeligt sign. H. 20–34. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 5. marts 2015
Vurdering
Hammerslag