2102/127
Carl Christian Bowedt (f. Lund 1889, d. 1972)
Landskab ved Napoli med udsigt til bjerge. Sign. Bowedt. Olie på lærred. 55×65.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag