2424/​83

Fransk Louis XVI kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje. 18. årh.s slutning. H. 43. B. 26. D. 10.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Ornament i form af blad på toppen af uret mangler samt beslag på den ene søjle.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

107745 (Autobud) 700 DKK
902261 650 DKK
107745 (Autobud) 480 DKK
37650 460 DKK
107745 440 DKK
899453 420 DKK
107745 400 DKK