2424/83
Fransk Louis XVI kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje. 18. årh.s slutning. H. 43. B. 26. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Ornament i form af blad på toppen af uret mangler samt beslag på den ene søjle.
Vurdering
107745 (Autobud) | ||
902261 | ||
107745 (Autobud) | ||
37650 | ||
107745 | ||
899453 | ||
107745 |