Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
Harald Engman: Tre portrætter og en kinesisk lærd. Alle sign. Harald Engman/H.Engman. Tre daterede 1923. Bly/tusch på papir. Uindrammede. 13×8,5 og 22×13,5. (4)
Alle med foxingpletter. To med huller efter tegnestifter. Én med papirmangler langs siderne.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020