Knud Kristensen m.fl. (f. 1958)
Majken á Grømma m.fl. (f. Danmark 1956, d. 2016)
Oval skål af stentøj med indridset stregmønster, indvendigt dekoreret med koboltblå glasur. Stemplet monogram samt sign. Knud 2001. H. 12,5. L. 13. Rund skål af stentøj, dekoreret med koboltblå glasur og uglaseret bort ved øverste kant. Sign. monogram. Samt skål med abstrakt, blå dekoration. Sign. monogram. H. 7,5. Diam. 10. (3)
Moderne kunst og design, 22. oktober 2024