2024/​16

Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)

Kong Christian den X. til hest. Sign. Otto Bache 1894. Olie på lærred. 56×78.

Lærred bør strammes op. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

7.000 kr.

7.000 kr.