2024/16
Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)
Kong Christian den X. til hest. Sign. Otto Bache 1894. Olie på lærred. 56×78.
Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag