2008/714
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Figur af blanc de chine i form af mand og dreng på delfin. Sign. Kai N. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 42,7.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud