2039/66
Globus med reproduction af Rand McNally & Co.'s new twelve inch terrestrial globe, på stand af mørkbejdset træ. 20.-21. årh. H. 152.
Revne i træet. Ridser og mærker på stand. Rustpletter på metalbøjle.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag