2039/​66

Globus med reproduction af Rand McNally & Co.'s new twelve inch terrestrial globe, på stand af mørkbejdset træ. 20.-21. årh. H. 152.

Revne i træet. Ridser og mærker på stand. Rustpletter på metalbøjle.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag