Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Figurgruppe af stentøj modelleret i form af odder. Dekoreret med brun-, grå- og solfataraglasur. Sign. S 797. Kgl. P. H. 12,5. L. 18.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021