1643/​36

Engelsk étagère af mahogni, øverst skuffe under hvilken tre hylder. 20. årh.s begyndelse. H. 134. B. 50. D. 36.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Lettere skævhed.

Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK