1947/34
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Landskab med græssende får. Sign. J. la C. juni 1864. Olie på lærred. 37×63.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag