2039/256
Et sæt på 12 vodkabægre af sterlingsølv, indvendigt forgyldt. A. Michelsen, København 1912. Vægt 817 g. H. 3,7 cm. Diam. 7,7 cm. L. 9,5 cm. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Let irregulære topkanter. Let slidt forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud