2039/​256

Et sæt på 12 vodkabægre af sterlingsølv, indvendigt forgyldt. A. Michelsen, København 1912. Vægt 817 g. H. 3,7 cm. Diam. 7,7 cm. L. 9,5 cm. (12)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Let irregulære topkanter. Let slidt forgyldning.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

8.500 kr.

12 bud

8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.500 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
5.500 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.