2050/​96

Dørhammer af bronze, støbt med putti og ornamentik, monteret på plade af bejdset træ. 19.-20. årh. Dørhammer H. 21. Plade H. 26. B. 17.

Udskiftet stift. Plade med revne. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK