2050/96
Dørhammer af bronze, støbt med putti og ornamentik, monteret på plade af bejdset træ. 19.-20. årh. Dørhammer H. 21. Plade H. 26. B. 17.
Udskiftet stift. Plade med revne. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag