2143/​385

En helgen. Russisk ikon med oklad af messing. 19. årh. 22,5×18.

Proveniens: Hidrørende fra Hvidøre Slot.

Beskadiget Oklad. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Enkelte revner og huller i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

950 DKK

10 bud

950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK