2143/385
En helgen. Russisk ikon med oklad af messing. 19. årh. 22,5×18.
Proveniens: Hidrørende fra Hvidøre Slot.
Beskadiget Oklad. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Enkelte revner og huller i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud