1702/1514
IWC
Herrelommeur af 14 kt. guld, kasse nr. 178195, støvkapsel af metal. Værk stemplet IWC nr. 150669. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 90 gr. Diam. 5. Medfølgende urkæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 33 gr. (2)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 12. januar 2017
Vurdering
Hammerslag