1702/​1514

IWC

Herrelommeur af 14 kt. guld, kasse nr. 178195, støvkapsel af metal. Værk stemplet IWC nr. 150669. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 90 gr. Diam. 5. Medfølgende urkæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 33 gr. (2)

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 12. januar 2017

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK