2434/219
Kande af sølv med svunget håndtag dekoreret med ansigt og bladværk. Stemplet Moinichen, København bymærke 1900. Vægt ca. 390 g. H. 25.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre bule. Fodrand bulet. Monogram graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag