2413/649
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
To kompositioner. Begge sign. PK 89, 25/100 og 78/100. Litografi i farver. Lysmål 31×23 og 28×59. (2)
Undersøgt i ramme. Fugtskjolder. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud