2021/135
Et par svenske barok stager af messing, snoede stammer med brede drypskåle, på ottesidede, hvælvede fodstykker drevet og ciseleret med blomster og blade. 17/18. årh. H. 22 cm.17/18. årh. H. 25 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Gamle lodninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud