1831/757
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. Rob Jacobsen 60, 8/22 og 8/50. Litografier i farver. Bladstørrelse 52×67,5 og 60×63. U.r. (2)
Håndteringsmærker. 8/50 med folder ved kanter. Mindre farveafsmitninger.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag