2104/335
To lokkeænder af udskåret og bemalet træ. Til dekorationsbrug. 20. årh.s slutning. H. 14. L. 38. (2)
Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag