Thangka med Padmasambhava flankeret af konsorts og buddhaer. Tibet, 19. årh. Billedfelt 42×33 cm.
Proveniens: Vagn Pedersen samling, 1927–2005. Auktion Bruun Rasmussen 727, 2003, lot 1075.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 2. juni 2017