2437/106
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en herre med hat, antageligt blomstermaleren I.L. Jensen. Usigneret. Olie på lærred. 34×30.
Mindre retouchering. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag